I Łódzka Konferencja Logistyczna

W dniach 15-16 listopada 2012r. w murach Wydziału Ekonomiczno- Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się I Łódzka Konferencja Logistyczna organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Wspomagania Decyzji Gospodarczych Opteam. Uczestnikami konferencji byli studenci ośrodków akademickich z całej Polski. Do Łodzi przyjechali przedstawiciele kół naukowych z Uniwersytetu Szczecińskiego, Politechniki Śląskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Morskiej w Szczecinie, oraz Politechniki Poznańskiej.

Konferencję otworzyło przemówienie Kierownika Katedry Badań Operacyjnych prof. Jana Gajdy oraz Kierownika Zakładu Logistyki UŁ prof. Grażyny  Juszczak-Szumacher. Pierwszego dnia uczestnicy prezentowali swoje referaty  mieszczące się  w tematyce praktycznego zastosowania e - gospodarki w łańcuchach dostaw, czyli szeroko  pojętych systemów informatycznych oraz informacyjnych, wspomagających i optymalizujących pracę na całej długości  łańcucha dostaw. Wszystkie referaty zostały zrecenzowane przez samodzielnego pracownika Uniwersytetu Łódzkiego prof. Grażynę  Juszczak-Szumacher, oraz  wydane w postaci publikacji pokonferencyjnej. Konferencji  towarzyszył również  konkurs na najlepsze referaty. Pierwsze miejsce zdobył Jakub Knauer, student  Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który napisał referat pt:  “Uwarunkowanie i innowacyjne narzędzia przepływu informacji w sytuacji  kryzysowej.  Przykład Haiti”. Drugie miejsce zajęła Patrycja Szpręglewska z  Politechniki Śląskiej za referat  “Funkcjonalność systemów klasy MES  na podstawie Goldem OEE SuperVisior”. Po  zakończeniu się części oficjalnej,  uczestnicy zostali zakwaterowani w jednym z łódzkich  hosteli, a następnie wzięli  udział w imprezie integracyjnej, na której mieli możliwość  zacieśniać więzi, oraz wymieniać  się doświadczeniami i wiedzą.

Drugiego dnia konferencji, uczestnicy udali się do zakładu produkcyjnego Gilette, który  mieści się na Nowym Józefowie. Odbyły się tam warsztaty tematyczne “Jak pomyślnie  przejść przez rekrutację P&G”. Dodatkowo, każdy student miał możliwość zwiedzenia hali produkcyjnej, oraz zapoznania się z historią firmy Procter&Gamble.

Piotr Wojciechowski

2016 Edycja I - SKN OPTEAM. - Optymalizujemy teraźniejszość. Planujemy przyszłość.