Logico - edycja I

Trzyetapowy konkurs LOGICO, był nowym projektem zainicjowanym przez nasze koło w roku 2010, dlatego promowany był jako I Konkurs wiedzy o logistyce na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Udział mogli wziąć studenci wszystkich roczników łódzkich uczelni. Pierwszy etap miał formę testu. Przygotowaliśmy 50 pytań związanych z szeroko pojętą tematyką logistyki i badań operacyjnych. Test miał formę testu wielokrotnego wyboru, więc należało spodziewać się pytań podchwytliwych. Od natłoku chętnych uginały się serwery, a tylko 30 uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie z elektronicznym testem, mogło zmierzyć się w drugim etapie, który rozegrany został 15 kwietnia. Z tej grupy do ścisłego finału dostała się już tylko dziesiątka uczestników. 23 kwietnia odbył się etap finałowy, który przybrał formę teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Choć udział w zabawie mogli wziąć studenci różnych kierunków, laureatami okazali się przyszli logistycy. Wyłoniliśmy 3 zwycięzców konkursu, którymi okazali się: Tomasz Bisiorek, Mateusz Dominiak i Emilia Krysztowczyk. Wszyscy studiują na II roku logistyki. Po rozstrzygnięciu konkursu prezes koła naukowego wręczyła nagrody nie tylko laureatom- zdobywcom m.in. praktyk zawodowych, ale wszystkim uczestnikom gry. Konkurs odbił się szerokim echem w mediach łódzkich, pisały o nas takie portale jak: Moje Miasto Łódź, dlaczego.com.pl, Młodzi w Łodzi, odległości.pl, praktyki.lodz.pl oraz inne.

Natalia Bujan

2016 Edycja I - SKN OPTEAM. - Optymalizujemy teraźniejszość. Planujemy przyszłość.