Logico - edycja II

W dniu 10.03.2011r odbyła się druga edycja konkursu wiedzy logistycznej LOGICO – LOGIstics COmpetition organizowana przez SKN OPTEAM. Do rywalizacji stawiło się 5 zespołów, których zadaniem było rozwiązanie 5 problemowych zadań konkursowych o tematyce związanej z logistyką. Całość poprzedzona była 3 prezentacjami. Pierwszą z nich wygłosił przedstawiciel firmy POLSAD, następnie swój referat wygłosili studenci III roku logistyki  - Piotr Wojciechowski i Marcin Sabela a ostatnie słowo w części otwierającej konkurs należało do przedstawicieli promujących akcję „Tiry na tory”. Następnie nadszedł czas na część  główną część konkursu. Pytania, które zostały uprzednio przygotowane przez partnerów konkursu czyli: Philips, DHL, „Tiry na tory”, KBO oraz SKN OPTEAMbyły zadawane kolejno w odstępach 40 minutowych. Każde z nich poprzedzone było krótkim wprowadzeniem dotyczącym pytania konkursowego. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyłonienie zwycięzcy okazało się wysoce trudne. Ostatecznie szczęśliwymi zwycięzcami okazali się studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Ich radość było tym większa, iż za zwycięstwo otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów uczestniczących w projekcie.

Oprócz wcześniej wspomnianych drużyn czynnymi uczestnikami naszego projektu byli uczniowie jednego z warszawskich techników samochodowych. Okazało się iż ich do tej pory zdobyta wiedza jest na tyle okazała, iż po krótkim instruktarzu bez większych problemów rodzili sobie ze specjalnie dla nich przygotowanymi zadaniami z zakresu logistyki.

Konkurs trwał około 6 godzin i wywołał niemało emocji wśród uczestników. Wszyscy odczuwali trudy pojedynku lecz z późniejszych rozmów wynikało, że wszyscy świetnie się bawili i będą miło wspominać czas spędzony na dobrej zabawie połączonej z niemałym wysiłkiem intelektualnym.

Piotr Pierzak

2016 Edycja II - SKN OPTEAM. - Optymalizujemy teraźniejszość. Planujemy przyszłość.