Logico - edycja III

III Ogólnopolski Konkurs LOGICO jest autorskim projektem naszego koła SKN OPTEAM, a edycja w roku 2012 była już trzecią odsłoną Konkursu. Projekt kierowany jest do studentów uczelni wyższych zainteresowanych tematyką logistyki, zarządzania łańcuchem dostaw, doskonalenia procesów oraz badań operacyjnych.

W poprzednich latach Konkurs zdobył sobie przychylność Władz Uczelni oraz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Studentów. Ponieważ tematyka logistyczna staje się coraz bardziej popularna, postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom środowiska akademickiego i podczas tej już III edycji Konkursu rozszerzyliśmy jego zasięg na całą Polskę.

LOGICO, jak co roku składało sie z trzech etapów:

ETAP I –rejestracja Uczestników poprzez stronę internetową.

ETAP II – rozwiązanie zadania eliminacyjnego, które składało się z kilku zadań testowych oraz zadań otwartych. Po wysłaniu rozwiązania mailem, zostały wyłonione drużyny które najlepiej poradziły sobie z podanym problemem logistycznym. Po drugim etapie ogłoszonych zostało 8 zespołów, które wzięły udział w finale Konkursu.

ETAP III (FINAŁ) – Podczas Finału rozgrywanego w Łodzi na Wydziale Ekonomoczno-Socjologicznym UŁ do bezpośredniej rywalizacji stanęły najlepsze drużyny z całej Polski.

Uczestnicy rozwiązywali 9 zadańz zakresu logistyki, badań operacyjnych oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Każde z zadań dotyczyło innej tematyki, jednak miały one ze sobą związek przyczynowo-skutkowy. Przedstawione problemy można było rozwiązać przy użyciu wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach oraz dzięki wiedzy praktycznej, niezbędną w przyszłej pracy zawodowej.

W Konkursie brały udział trzyosobowe zespoły, bez wprowadzania ograniczeń dotyczących przynależności do tego samego koła naukowego lub tej samej Uczelni. Najważniejsze dla nas było, aby uczestnicy dobrze się dogadywali i potrafili ze sobą współpracować, tak aby rozwiązać sprawnie zadanie konkursowe.

Wieczorem, gdy emocje już opadły udaliśmy się na imprezę integracyjną w klubie Siódemki zorganizowaną dla wszystkich finalistów. Natomiast drugiego dnia zostały wręczone dla trzech najlepszych drużyn cenne nagródy rzeczowe ufundowane przez naszych partnerów.

Katarzyna Koselak

2016 Edycja III - SKN OPTEAM. - Optymalizujemy teraźniejszość. Planujemy przyszłość.