INTERNATIONAL DIMENSIONS IN ECONOMICS

W dniach 10-11.05.2012r na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się konferencja pt: International Dimensions In Economics.  Konferencja IDIE była najważniejszym projektem SKN OPTEAM roku 2012. Każda kolejna edycja odbijała się szerokim echem nie tylko na naszym wydziałowym podwórku, ale przede wszystkim w środowisku akademickim uczelni  z całej Europy. Kogo byście nie spotkali, wszyscy twierdzili że jest to jedna z najlepiej zorganizowanych konferencji dla studentów studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich. Tym razem nie mogło być inaczej.

Przybyli do Łodzi goście z całej Europy, między innymi z Rosji, Ukrainy, Węgier oraz Serbii . Ale nie zabrakło także naszych Polskich przyjaciół oraz gości, między innymi z Poznania, Warszawy, Szczecina czy Katowic.  Prowadzący, którymi byli Szymon Kaźmierczak oraz Iwona Mazurkiewicz stanęli na wysokości zadania i sprawili by nasi goście czuli się „jak u siebie”. Tematyka w tym roku jak i w latach ubiegłych była bardzo szeroka, co pozwoliło nam na dotarcie do możliwie największego grona studentów uczelni ekonomicznych w całym kraju. W szczególności poruszane były tematy : Rozwój infrastruktury transportowej w Polsce w 2005-2010 i wpływające na nią czynniki, Etyka w inwestowaniu na giełdzie, CRM jako główny wyznacznik sukcesu w sektorze bankowym, Analiza i usprawnić procesy biznesowe przy użyciu metodologii zarządzania LEAN, Innowacyjne metody przesyłania danych - wpływ NFC w świecie biznesu oraz wiele innych. Tematyka była bardzo szeroka więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Celem naszego projektu było ukazanie wykorzystania zdobytej wiedzy na studiach, nawiązanie nowych znajomości oraz współpracy ze studentami z ośrodków akademickich z całej Europy. A przede wszystkim chodziło nam o wymianę poglądów oraz doświadczeń naukowych ze studentami z Polski, ale również z Europy. Po konferencji będzie wydana publikacja, przez niezależnego pracownika Uniwersytetu Łódzkiego. Nie zabrakło również atrakcji po konferencyjnych. Do jednej z nich można zaliczyć grilla który odbył się na osiedlu akademickim Lumubowo oraz imprezę w Pomarańczy czyli w najgorętszej miejscówce w Łodzi.

Szymon Kaźmierczak

2016 IDIE - SKN OPTEAM. - Optymalizujemy teraźniejszość. Planujemy przyszłość.