Logico - edycja IV

„LOGICO” jest autorskim konkursem SKN OPTEAM, który po raz IV  odbył się w Łodzi w dniach 25 – 26 kwietnia  2013r. na Wydziale  Ekonomiczno – Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Konkurs charakteryzuje się wysokim poziomem merytorycznym,  uczestnicy rozwiązują zadania z zakresu badań operacyjnych,  zarządzania łańcuchem dostaw, optymalizacji procesów oraz szeroko  rozumianej logistyki.

Do Łodzi przybyły drużyny trzyosobowe z Politechniki Poznańskiej (3 zespoły), Politechniki Łódzkiej (2 zespoły), Politechniki Śląskiej (2 zespoły). Uczestnicy w tym roku zmagali się z autorskim pomysłem mgr Piotra Namiecińskiego, który narzucił naszym finalistą wykazanie się umiejętnościami z dziedziny minimalizacji zużytych materiałów, logicznego rozłożenia towaru, optymalnego przydziału towaru, zastosowania rozwiązań systemowych oraz sposobu dojścia do rozwiązania zadania. Po długim i wyczerpującym finale uczestnicy mieli czas wolny by odpocząć i zebrać siły na imprezę, która odbyła się w klubie w Łodzi – Lordis.

Drugiego dnia zostali wyłonieni zwycięscy, którymi zostały zespoły z Politechniki Śląskiej (1 i 2 miejsce) oraz Politechniki Poznańskiej (3 miejsce). Po uroczystym zakończeniu konkursu uczestnicy zostali przetransportowani do Strykowa by tam móc obejrzeć jedną z największych sortowni paczek w Europie, którą posiada firma DPD. Została również przeprowadzona anonimowa ankieta, w której to studenci wyrazili swoją opinię na temat Konkursu. W 100% byli zgodni, że w przyszłym roku również stawią czoła LOGICO i tym razem to ICH zespół wygra.

Koordynator projketu:
Krzysztof Sobczak

2016 Edycja IV - SKN OPTEAM. - Optymalizujemy teraźniejszość. Planujemy przyszłość.