Logico - edycja V

W okresie październik-grudzień 2014 roku rozegrała się już piąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego LOGICO będącego autorskim projektem SKN OPTEAM.

Studenci uczelni wyższych z całej Polski stanęli przed zadaniami z zakresu zastosowania badań operacyjnych w logistyce. Trzyosobowe drużyny mogły się rejestrować do końca października, po czym stanęły przed zadaniem kwalifikacyjnym, które miało na celu wyłonienie 8 najlepszych drużyn. Zakwalifikowane zespoły zostały zaproszone na finał, który odbył się w dniach 11-12 grudnia 2014 roku tradycyjnie już na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Finaliści przybyli z uczelni w całym kraju.

Reprezentowane były: Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, Politechnika Śląska, Politechnika Krakowska, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Uniwersytet Łódzki.

Drużyny w pierwszym dniu zmierzyły się zadaniem finałowym. Po ciężkich, kilkugodzinnych zmaganiach umysłowych finaliści mieli okazję zrelaksować się przechadzając się po turystycznej części Łodzi, a wieczorem nawiązać nowe kontakty między różnymi ośrodkami akademickimi w trakcie spotkania integracyjnego.

W drugim dniu finału nastąpiło rozwiązanie Konkursu. Wtedy wyłoniono zwycięzców V edycji LOGICO: Pierwsze miejsce zajął zespół KataLOGizator w składzie osobowym - Martyna Grobelna, Marcin Kucza, Adam Sikora, drugie zespół NKL DialogKatarzyna Cyra, Marcin Czok, Kacper Caniboł, a trzecie WSL Team - Monika Nowicka, Klaudia Nowak, Artur Niciejewski .

Finaliści zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami przygotowanymi przez sponsorów wydarzenia: partnera głównego, firmę ROSSMANN Supermarkety Drogeryjne Polska, patronów medialnych - czasopismo TSL BIZNES oraz czasopismo EuroLogistics.

Poza nagrodami rzeczowymi finaliści zostali uhonorowani przez firmę ROSSMANN zaproszeniem na wycieczkę do jej centrum logistycznego w Łodzi. Była to niepowtarzalna okazja do obejrzenia zaawansowanego systemu logistycznego tej firmy.

Nad stroną merytoryczną konkursu czuwała Katedra Badań Operacyjnych Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. Zadania zostały przygotowane przez mgr Piotra Namiecińskiego, pracownika Katedry.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy już w przyszłym roku na kolejną edycję Naszego konkursu!

Katarzyna Trębska

2016 Edycja V - SKN OPTEAM. - Optymalizujemy teraźniejszość. Planujemy przyszłość.